Produkty

LOCK 25 HORNET blokada zaawansowana / kody PIN

Kod: LOCK25

Zaawansowany zamek Lock 25 Hornet z telematyką FELA
Przeznaczenie:
Zaawansowany zamek Lock 25 Hornet z telematyką
Zasilanie:
Bateria 4*AA Battery 2.9AH (wewnętrznie wbudowana w zamek)
Otwieranie:
Karty RFiD, zmieniające kody PIN (obsługa bezkluczykowa - Challange Response)
Zamykanie:
opcja Slamlock (samoczynne zamykanie zamka), opcja Deadlock (kierowca decyduje kiedy zamek ma być zamknięty)
Ilość trzpieni blokujących
1 trzpień (20 mm średnica)

SBS Lock-25 Hornet

SBS Lock-25 Hornet to nowoczesny zamek do zabezpieczenia naczepy. Jego cykl życia jest z reguły dłuższy od okresu eksploatacji naczepy, w której jest zamontowany, dlatego może być ponownie zamontowany w momencie zakupu nowej naczepy. Mechanizm ryglujący składa się w pełni z automatycznego, sterowanego pneumatycznie zamka zamontowanego w kasecie blokady zamontowanej od dołu ramy naczepy. Wszystkie metalowe elementy zamka są wykonane ze stali nierdzewnej. Zamek posiada jeden 20-milimetrowy rygiel wysuwany od dołu, który skutecznie blokuje drzwi przez otwarciem. Oba skrzydła drzwi mogą być dodatkowo wyposażone w 2 wsporniki (tzw. Hinge Pins) z otworami na bolec, zamontowane w bocznej ścianie naczepy.

Zamek Lock-25 Hornet jest sterowany za pomocą zaawansowanego elektronicznego modułu kontroli dostępu z funkcją zwalniania blokady z użyciem transpondera RFID, 4-cyfrowych kodów PIN i kodów awaryjnych – Emergency Pin Number. Odblokowanie może być monitorowane i kontrolowane zdalnie poprzez połączenie z jednostką telematyczną. Tryb blokowania (ręczny/automatyczny) i tryby odblokowania można zmieniać zdalnie. Odblokowywanie może być również kontrolowane przez geofencing. Jednostka kontroli dostępu generuje również nowy numer plomby i kod odblokowujący przy zamykaniu i blokowaniu drzwi. Czujnik stanu zamka i czujnik drzwi są odporny na sabotaż (Lock force open) i są połączone ze sobą, a ich stan jest pokazywany na portal telematycznym informując o próbie włamania do naczepy w czasie realnym. Alarm antywłamaniowy podłączonej przyczepy jest automatycznie uzbrajany po zablokowaniu. Komunikacja pomiędzy jednostką sterującą zamkiem, a telematyką jest zabezpieczona cyfrowym protokołem komunikacyjnym.

System Baypass System – awaryjny system obejścia

W przypadku, gdy nie można uzyskać dostępu do przestrzeni ładunkowej pojazdu (np. z powodu próby włamania do pojazdu / usterki systemu / wypadku) system Inlock zapewnia różnorodne rozwiązania w zakresie awaryjnego dostępu. Rozwiązania te zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić dostęp do przestrzeni ładunkowej nie powodując żadnych szkód. Kierowca może kontynuować podróż I dokonać wszystkich wymaganych napraw po powrocie do bazy. System Baypass jest rozwiązaniem dobrowolnym, a aby go uruchomić należy spełnić szereg niezbędnych procedur, bez których nie ma możliwości otworzenia naczepy. System jest chroniony alarmem dźwiękowym i połączony z urządzeniem telematycznym, które wysyła komunikaty w przypadku nieuprawnionego obejścia procedury awaryjnego otwarcia.

Czas pracy autonomicznej baterii

Bateria naszego modemu FELA AT Fleet wystarcza na kilka dni samodzielnego działania, zgodnie ze standardem TAPA TSR 2020 – w trybie pracy: sygnał co 5 minut, przez 24 godziny. Samodzielna bateria
system działa przez długi czas, jeśli nie jest obsługiwana przez telematykę (nawet miesiąc bez użycia telematyki). W celu zasilania modem można podłączyć do instalacji chłodniczej. Robimy to od wielu lat. Bateria modemu jest następnie ładowana przez instalacje agregatu chłodniczego. W szczególności prosimy dostawcę systemu chłodzenia o zgodę na taki sposób podłączenia.

Wykorzystanie całej przestrzeni ładunkowej (zamek montowany jest od dołu naczepy)

Zamek Lock-25 Hornet został zaprojektowany w myślą o tych firmach transportowych, które w swoich zleceniach wykorzystują maksymalną długość przestrzeni ładunkowej. Zamek, jako, że jest montowany
od dołu ramy nie zabiera nawet 1 cm przestrzeni ładunkowej, co umożliwia bezproblemowe ładowanie palet w nieregularnych wymiarach.

SPOSOBY OTWIERANIA:

istnieją 2 sposoby otwierania zamka:

  1. Za pomocą pastylki I-Fob (wersja IBUTTON) lub karty RFiD (wersja IQ) – w zależności od wybranego typu zamka
  2. Za pomocą kodów PIN – CHALLANGE RESPONSE (wersja bez-kluczykowa) – otwieranie za pomocą kodów PIN  – można zamiennie ustawić także w wersji IButton i IQ – est to opcja dodatkowo płatna (opłata miesięczna – 10€/abonament)

Zarówno IFob-y (tzn. breloki), jak i karty RFiD można dowolnie zaprogramować w celu odblokowania pojedynczych pojazdów lub dostępu do całej floty. Zgubione IFob-y/RFiD można również wyrobić ponownie , zagubiony oryginał usuniąć z użytku/systemu.

Otwieranie na kod PIN – CHALLANGE RESPONSE (dostęp bezkluczykowy) – opcja dodatkowo płatna

Przydatna funkcja, która jest szczególnie przydatna w przypadku dużych flot, w których zarządzanie kluczami może stanowić wyzwanie operacyjne. Opcja – Challenge Response, umożliwia użytkownikowi generowanie kodów odblokowujących jednorazowego użytku w bezpiecznej aplikacji internetowej Integritas, eliminując w ten sposób potrzebę kluczy lub breloków.Kod zminia się każdorazowo po zamknięci drzwi.

Opcja otwierania na PIN nie wyklucza możliwości otwierania drzwi za pomocą IFob lub kart RFiD. Można to stosować zamiennie.

 

Systemy kluczy kart RFiD (opcjonalnie):

System Master Key – tzw. system klucza generalnego – to specjalny system kluczy kart RFiD wykonany w taki sposób, aby przy pomocy jednego klucza można otworzyć dowolną, określoną przez Zamawiającego system ilość zamknięć.
Systemy Master Key sprawdzają się we wszystkich rodzajach flot samochodów ciężarowych ponieważ eliminuje szereg problemów jakie powoduje nadmierna ilość kluczy znajdujących się w obiegu (np. pęki kluczy, brak kontroli nad dorabianiem kluczy przez osoby nieuprawnione, brak możliwości szybkiego otworzenia drzwi w sytuacji zagrożenia, itp.).
Prawa dostępu poszczególnych kluczy w systemie mogą być zróżnicowane. Master-Key to zarówno proste systemy cechujące się małą ilością drzwi i prostą strukturą dostępu, jak i duże systemy zawierające wiele różnych grup kluczy, podgrup i kombinacji. Istnieje niewiele praktycznych ograniczeń dotyczących rozmiaru i złożoności systemu.

System klucza master można podzielić na 3 podstawowe grupy:

KEYED-ALIKE – system wkładek ujednoliconych – wszystkie zaawansowane elektroniczne blokady BDI (na karty RFiD lub Ifob-y) otwierane są tym samym kluczem.
MASTER-KEY – system klucza głównego – klucz lub karta Master otwiera wszystkie blokady w samochodach dostawczych, kontenerach lub naczepach ciężarowych natomiast poszczególne zamki otwierane są tylko kluczami/kartami  indywidualnymi
GROUP MASTER-KEY – system klucza głównego i kluczy grupowych – przeznaczony do dużych flot transportowych itp. W zależności od struktury organizacyjnej instytucji – w systemie funkcjonuje kilka grup kluczy/kart podlegających nadrzędnemu kluczowi Master obsługującemu cały system.