Zabezpieczenie zbiornika Paliwa

Kradzież w przypadku firm transportowych kojarzy się najczęściej z utratą przewożonego towaru. To nie jedyny problem. W dobie stale rosnących cen paliwa, ono również stało się cenną zdobyczą. Mimo ryzyka, kradzież paliwa to chleb powszedni, szczególnie na międzynarodowych, długich trasach. Kierowcy stają się coraz bardziej pomysłowi. I choć takie praktyki są niezwykle ryzykowne, dla większości z nich gra jest warta świeczki: nagroda w postaci premii za brak “przepałów”, zazdrość kolegów i uznanie w oczach szefa. Niestety, tak to już jest, że tam, gdzie jedni zyskają, inni muszą stracić. Jak temu zapobiec? Jedynym wyjściem jest skuteczne zabezpieczenie zbiornika paliwa.

Zabezpieczenie zbiornika paliwa – konieczność czy wybór

Jeśli myślisz, że kradzieżą zajmują się zorganizowane grupy czy rasowi przestępcy, jesteś w błędzie. Najczęściej są to koledzy po fachu. Niektórzy kierowcy chcą po prostu zaoszczędzić, by nie było “przepałów”, inni traktują pieniądze ze sprzedaży kradzionego paliwa jako drugie źródło dochodu. a jeszcze inni – sposób na życie. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę zapytania związane z tą tematyką, poznasz wiele historii, m.in o rumuńskich kierowcach, których naczepa została przygotowana z myślą o nieuczciwym procederze. Innym przykładem jest historia kierowcy jednej z firm spedycyjnych, który uchodził za wzorowego pracownika, tymczasem okradając kolegów po fachu, dorobił się sporego majątku. Niewielu sprawców zostaje złapanych. Czasem ofiara, obudzona hałasem na parkingu, w porę spłoszy sprawcę i zauważy, a co najważniejsze – zapamiętał numery rejestracyjne lub charakterystyczne cechy pojazdu. Niestety, historie z pozytywnym zakończeniem należą do nielicznych. A żadna z nich nie musiałaby się wydarzyć, gdyby samochód dostawczy był wyposażony w zabezpieczenie wlewu paliwa, który stanowi cel każdego tego typu złodzieja. Ostrożność czy zwykła ludzka czujność to za mało, by ustrzec się przed kradzieżą paliwa. Nocny parking to wymarzone miejsce dla osób, które zajmują się tym procederem. Nie narażaj swoich pracowników na stres, a swojej firmy na straty. Zadbaj o to, by częścią każdego z Twoich samochodów dostawczych było zabezpieczenie zbiornika paliwa. Zyskasz na tym podwójnie – kierowcy w Twojej firmie będą spać spokojnie, a pieniądze nie będą już znikać razem z litrami kradzionego paliwa.

Zabezpieczenie wlewu paliwa przed kradzieżą – poznaj wszystkie możliwości

Samochód dostawczy, który nie został wyposażony w zabezpieczenie wlewu paliwa przed kradzieżą staje się łatwym łupem złodziei. Koszt takiej blokady jest niczym w porównaniu z nieprzewidzianymi wydatkami na paliwo. Jeśli więc szukasz zabezpieczenia wlewu paliwa, trafiłeś idealnie. W naszej ofercie znajdziesz między innymi: elektroniczne zabezpieczenie zbiornika paliwa, zabezpieczenie korka wlewu paliwa (w tym zabezpieczenie korka wlewu paliwa dla samochodów ciężarowych) oraz popularne zabezpieczenie wlewu paliwa Scania.

Zabezpieczenia zbiorników paliwa przed kradzieżą – specyfikacja

Elektroniczne zabezpieczenie wlewu paliwa to nowa odsłona klasycznego korka. Czym różni się od swojego poprzednika? To niezwykle praktyczny środek do zabezpieczenia zbiornika paliwa Kiedy pojawią się jakiekolwiek zakłócenia lub nieprawidłowości, takie jak przerwany przewód albo nieuprawnione otwarcie korka, zostanie zasygnalizowane – kierowca natychmiast otrzyma powiadomienie. Urządzenie pełni zatem dwie funkcje. Z jednej strony to zabezpieczenie na korek wlewu paliwa, który zastępuje oryginał w zbiorniku, z drugiej, stanowi rodzaj alarmu i ostrzeżenia dla kierowcy. Na naszej stronie kupisz również tradycyjne korki spustowe o różnych średnicach.

Zabezpieczenie zbiorników przed kradzieżą paliwa najlepszych producentów

Zabezpieczenie zbiornika paliwa Scania, Genesis to idealne rozwiązanie dla tych osób, które chcą wyposażyć w tego typu urządzenia całą flotę. Zabezpieczenie przed kradzieżą paliwa firmy Genesis są praktyczne i funkcjonalne o czym mogą zaświadczyć nasi klienci. Samodzielny i szybki montaż, brak późniejszej rozbudowy to cechy, które przypadną do gustu niezależnym “złotym rączkom”. Czas montażu i zamknięcia trwa bowiem tyle, ile przysłowiowa przerwa na kawę albo na papierosa – ok. 10 minut. To naprawdę niewiele biorąc pod uwagę zabezpieczenie banku przed kradzieżą paliwa, jego konstrukcję i zaawansowane rozwiązania inżynieryjne zastosowane w tym niepozornym urządzeniu.