Produkty

Zabezpieczenie GENESIS Kockon Mach II SB (moduł bazowy)

  • Zabezpieczenia Genesis
Urządzenie Premium nowej generacji firmy GENESIS zapobiegające kradzieży paliwa ze zbiorników o średnicy 60mm i 80 mm - moduł bazowy (do rozbudowy)
Przeznaczenie:
Urządzenie zapobiegające kradzieży paliwa ze zbiorników paliwa 60 i 80mm. Przeznaczone do zbiorników, w których długość szyjki uniemożliwia montaż zabezpieczenia z pełnym pływakiem
Waga:
740 g – 80 / 750g - 105
Czas montażu/zamknięcia:
10 min
Materiał wykonania:
aluminium
Zamknięcie:
blokada przeznaczona do rozbudowy różnym systemem zamknięcia (UNICAP, PL CAP, XXL, ZIP, ZIPPER)

Kockon MACH II SB (base module) – moduł podstawowy z koniecznością rozbudowy o sposób zamykania (opis poniżej)

Seria Kockon Mach II  reprezentuje nową generację zabezpieczeń wlewów paliwa, która zrewolucjonizowała definicję bezpieczeństwa paliwowego. Kockòn MACH II Ultimate waży około połowy swojej wagi macierzystej, szczyci się niezrównaną wytrzymałością i odpornością oraz zmniejszoną średnicą szyjki, co sprawia, że instalacja jest szybka, łatwa i bezproblemowa.

Seria MACH II SB Series – rozwiązanie przeznaczone do zbiorników, w których długość szyjki (zaokrąglenia kołnierzy – patrz zdjęcie nr 2 -obok) uniemożliwia montaż zabezpieczenia z pełnym pływakiem.

Druga generacja zabezpieczeń dla zbiorników Scania z gwintowanym otworem wewnętrznym Ø80 mm.

 

 

 

Rodzaje:

MACH II SB – 105 (średnica wewn. 80 mm):

Dedykowany do zbiorników ze średnicą wewnętrzną zbiornika 80 mm:

• DAF
• MAN
• VOLVO
• MERCEDES: wszystkie modele
• IVECO: Strails, EuroStar, EuroTec, Trakker, EuroTrakker, EuroCargo z metalowym korkiem zamykającym
• RENAULT: Premium, Magnum, Midlum z metalowym korkiem zamykającym

 

MACH II SB – 80 (średnica wewn. 60 mm):

Dedykowany do zbiorników ze średnicą wewnętrzną zbiornika 60 mm:

• SCANIA

OPCJE ROZBUDOWY – MACH II ULTIMATE Series

MACH II ULTIMATE Series Base Module to urządzenie podstawowe przeznaczone do rozbudowy w zależności od potrzeb klienta:

 

 

 

 

STANDARDOWE OPCJE ROZBUDOWY

Konwencjonalne opcje odpowiadają potrzebom tych klientów, którzy preferują tradycyjne, okrągłe korki zamykające, niezależnie od tego, czy są to aplikacje wysokoprofilowe, czy nisko profilowe z wkładkami zamkowymi lub bez

PL CAP

Standardowa 2-punktowa ramka bagnetowa. Zawiera nisko profilowy korek zamykający z blokadą oraz łańcuszek, który pozwala zakrętce zwisać po otwarciu, zapobiegając przed jego zagubieniem.

UNICAP

Zestaw do rozbudowy do modułu bazowego Kockon MACH II Ultimate. Stworzony, aby umożliwić użycie większości oryginalnych korków wlewu paliwa.

ULEPSZONE OPCJE ROBUDOWY

Ulepszone opcje bezpieczeństwa są odpowiedzią na potrzeby osób, które chcą zapobiec zagubieniu korków wlewu paliwa lub zapomnieniu ich ponownego założenia po dokonaniu tankowania zbiornika paliwa. Kolejnym celem jest zapobieganie przypadkowemu rozlaniu paliwa. ZIP-y są dostępne z zamkami lub bez.

ZIP

Zestaw do rozbudowy blokad Ultimate Mach II (base module). Do samodzielnego zamontowania, samozamykający, wentylowane zamknięcie wlewu paliwa bez wkładki zamkowej, może być założony przez użytkownika końcowego bez zdejmowania podstawy Kockon Mach II base module z baku paliwa.

ZIP LOCK

Zestaw do rozbudowy blokad Ultimate Mach II (base module). Do samodzielnego zamontowania, samozamykający, wentylowane zamknięcie wlewu paliwa z wkładką zamkową, która dodatkowo zabezpiecza przez nieuprawnionym włożeniem pistoletu z dystrybutora. Może być założony przez użytkownika końcowego bez zdejmowania podstawy Kockon Mach II Base module z baku paliwa.

ZAAWANSOWANE OPCJE BEZPIECZEŃSTWA I ZDALNEJ KONTROLI

Opcje bezpieczeństwa i kontroli obejmują wszystkie cechy ULEPSZONYCH OPCJI ROZBUDOWY blokad Ultimate Mach II, a także funkcję zdalnej (telematycznej), umożliwiającej w czasie realnym obserwować poziom paliwa w zbiorniku.

ZIPPER

Zestaw do rozbudowy blokad Ultimate Mach II (base module). Posiada możliwość podłączenia telematyki do obudowy ZIPPER w wersji przewodowej (za pomocą przewodów poprowadzonych od blokady do modułu telematycznego) lub bezprzewodowej (wbudowany moduł WI-FI, który łączy się z telematyką w ciągniku). Do samodzielnego zamontowania, samozamykający, wentylowane zamknięcie wlewu paliwa bez wkładki zamkowej, może być założony przez użytkownika końcowego bez zdejmowania podstawy Kockon Mach II Base Module z baku paliwa.

ZIPPER LOCK
Zestaw do rozbudowy blokad Ultimate Mach II (base module). Posiada możliwość podłączenia telematyki do obudowy ZIPPER w wersji przewodowej (za pomocą przewodów poprowadzonych od blokady do modułu telematycznego) lub bezprzewodowej (wbudowany moduł WI-FI, który łączy się z telematyką w ciągniku). Do samodzielnego zamontowania, samozamykający, wentylowane zamknięcie wlewu paliwa z wkładką zamkową, która dodatkowo zabezpiecza przez nieuprawnionym włożeniem pistoletu z dystrybutora, może być założony przez użytkownika końcowego bez zdejmowania podstawy Kockon Mach II Base Module z baku paliwa.

Opcje telematyczna obsługiwana przez nakładki ZIPPER, działa w połączeniu z modułem telematycznym zainstalowanym niezależnie w ciągniku (module nie jest w zestawie) w celu zapewnienia wysokiej jakości danych, które stają się cennymi informacjami, gdy są zarządzane przez odpowiednio zintegrowane oprogramowanie telematyczne (portal klienta do obsługi modułu telematycznego).

Istnieją 2 typu połączeń ZIPPER / ZIPPER Lock  z pojazdem:

ZIPPER WIRED

ZIPPER WIRED wykorzystuje fizyczne połączenie przewodowe. ZIPPER WIRED można podłączyć bezpośrednio do elektroniki pokładowej poprzez wyprowadzenie kabla bipolarnego ze zbiornika do wnętrza kabiny. Przy odpowiedniej konfiguracji systemu telematycznego zostanie zidentyfikowane każde przecięcie drutu lub manipulacje. Dostępny jest opcjonalny zestaw systemu alarmowego, który zapewnia kierowcy w  kabinie ostrzeżenie, gdy korek wlewu zbiornika jest otwierany przez osobę niepowołaną.

ZIPPER WIRELESS

Wersja ZIPPER WIRELESS zapewnia szybkie i bezpieczne połączenie ze sprzętem telematycznym. ZIPPER WIRELESS jest dostarczany w komplecie z zasilanym bateryjnie 433MHz kodowanym mikro-nadajnikiem, który jest umieszczony wewnątrz samego korpusu ZIPPERA.  Opcjonalnie w kabinie  pojazdu jest możliwy do zainstalowania dedykowany odbiornik z wbudowanym buzzerem. który umożliwia uniwersalne połączenie ze sprzętem telematycznym, zapewniając tym samym ostrzeżenie o wszelkich nieautoryzowanych czynnościach związanych z otwierciem zbiornika.

AKCESORIA ZIPPER (opcje rozbudowy):

SMS WARNING ALERT
MODUŁ SMS (dla ZIPPER WIRELESS)
W połączeniu z ZIPPER WIRELESS, moduł SMS wyposażony w kartę SIM M2M. Można go łatwo zaprogramować, aby wysyłać ostrzeżenia SMS na telefon komórkowy, na numer wskazany w urządzeniu, o alertach związanych z nieautoryzowanym otwarciem zbiornika paliwa.

BUZZER UNIT
BRZĘCZYK- BUZZER (dla ZIPPER WIRED)
W połączeniu z ZIPPER WIRED urządzenie zapewnia ostrzeżenie akustyczne dla pasażera kabiny przy każdym nieautoryzowanym otwarciu ZIPPER.

 

ZIPPER JEST ZGODNY Z PRZEPISAMI EN 62479 (2010) EN 60950-1 (2006) + A11 (2009) + A1 (2010) + A12 (2011) EN301489-1 V1.9.2 (OBEJMUJE RES Z ZAŁĄCZNIKA B, PAR. 2) EN 301489-3 V1.4.1 EN 300 220-2 V.2.3.1 (2010) ROZDZIAŁ. 4.2.1.8; 4.3.7

FUEL CONTROLER

Precyzyjny czujnik paliwa, który można łatwo zainstalować, a co ważniejsze, nie wymaga konstrukcji ani modyfikacji elektrycznych, ponieważ po prostu zastępuje oryginalny czujnik pojazdu. Czujnik FUEL CONTROLLER jest mechanicznie identyczny z większością oryginalnych czujników, ponieważ: zapewnia funkcje zasysania i powrotu paliwa tak jak oryginał, ale przyjmuje system pomiarowy o rozdzielczościach często setek kilka razy wyższa od oryginalnych czujników, mierząc na całej długości od pierwszego do ostatniego milimetra, bez martwych punktów. Dedykowane czujniki FUEL CONTROLLER odczytują temperaturę, a także nachylenie, dzięki czemu ewentualne zmiany objętości mogą być lepsze rozumiane przez agregację danych.

FUEL CONTROLLER

uruchamia procedurę konfiguracji jako ostatni krok do zakończenia każdej instalacji. Dzięki temu małemu, kieszonkowemu i zawsze aktualizowanemu narzędziu, GENESIS udostępnia całą wiedzę, która sprawia, że ​​FUEL CONTROLLER jest prosty i skuteczny w zasięgu ręki profesjonalnego eksperta od instalacji. Dzięki temu instalator może skonfigurować każdą instalację FUEL CONTROLLER za pomocą smartfona. Oznacza to brak obsługi paliwa, brak kalibracji na miejscu, wystarczy podłączyć, grać i zacząć zarządzać paliwem.