Zabezpieczenie motocykla

Każdego roku z polskich garaży, parkingów i prywatnych posesji znika z bliżej nieokreślonych okoliczności kilkaset motocykli. W roku 2020 (od stycznia do czerwca) skradziono ponad 300 jednośladów silnikowych, z czego odzyskano nieco ponad 30%. Odpowiednie zabezpieczenie motocykla to najlepszy sposób, aby uchronić sprzęt przed kradzieżą. Niezależnie od tego, czy motocykl jest przechowywany na parkingu czy własnym garażu, warto zainwestować w najwyższej jakości zabezpieczenie antykradzieżowe.

Czytaj więcej

Zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą

Co prawda, nie istnieje najlepsze zabezpieczenie motocykla przed kradzieżą, jednak warto zaopatrzyć się w systemy, które dają prawię 100% ochronę przed dewastacją przywłaszczeniem mienia. Firma Protect Vehicle Security oferuje nowoczesne i solidne zabezpieczenia antykradzieżowe, które mogą skutecznie zniechęcić złodzieja. Zasada jest prosta – im dłuższy czas potrzebny na złamanie konkretnego zabezpieczenia, tym mniejsza szansa, że osoba postronna zainteresuje się kradzieżą. W celu maksymalnego wydłużenia czasu ochrony, warto zainwestować w kilka sprawdzonych rodzajów zabezpieczeń jednocześnie.

Zabezpieczenie do motocykla

Najpopularniejsza forma zabezpieczenia jednośladów to różnego rodzaju linki, łańcuchy z zamkiem lub kłódką. Zabezpieczenie do motocykla nie jest najlepszym rozwiązaniem z użyciem linek, które daje się łatwo przeciąć. W przypadku łańcuchów istotna jest ich grubość – im większa, tym trudniejsza do sforsowania. Warto postawić na produkty łańcuchowe renomowanych marek, które w swojej ofercie posiada firma PVS. W asortymencie dostępne są zaawansowane zapięcia łańcuchowe wyposażone w zaawansowane ogniwa o grubości kilkunastu milimetrów wyprodukowane z utwardzonej w procesie obróbki plastycznej stali manganowej.

Zabezpieczenie motocyklowe

Zabezpieczenie motocyklowe oferowane przez PVS to rozwiązanie, które zadowoli nawet bardzo wymagających kierowców jednośladów. Firma oferuje różnego rodzaju linki służące do zabezpieczenia kasków oraz łańcuchy mocujące koła do elementów stałych. Inne rozwiązania, jak np. z zastosowaniem odpowiednio wygiętego elementu metalowego połączonego z zamkiem, są tak samo skuteczne, jak blokady łańcuchowe. Dodatkowo, uniemożliwiają przesunięcie motocykla oraz jego podniesienie. To z pewnością skutecznie zniechęca wielu złodziei, zwłaszcza w dobie coraz powszechniejszemu zastosowaniu monitoringu obiektów użyteczności publicznej.

Zabezpieczenia na motocykl

Warto również dodatkowo zainwestować i postawić na dodatkowe zabezpieczenia na motocykl w formie blokady tarczy hamulcowej. Takie rozwiązanie skutecznie zapobiega przed możliwością przepchnięcia motocyklu, ale nadal istnieje możliwość jego załadowania do samochodu dostawczego. Oferowane przez firmę PVS blokady tarczy hamulcowej są wyposażone w specjalistyczny alarm, który jest od razu aktywowany przy próbie poruszenia lub przechylenia motocykla. Bardzo skutecznym rozwiązaniem zabezpieczającym motocykl jest zastosowanie kompleksowego rozwiązania w formie alarmu, blokady tarczy hamulcowej w połączeniu z innym rozwiązaniem, jak na przykład sztywnym zapięciem łańcuchowym lub blokadą U-lock, które chronią przed przesunięciem i podniesieniem.

Jak zabezpieczyć motocykl?

Warto zasięgnąć fachowej wiedzy w temacie „Jak zabezpieczyć motocykl”, zwłaszcza, jeżeli silnikowy dwukołowiec nie należy do najtańszych. Bardzo skutecznym rozwiązaniem w kwestii ochrony motocykla będą z pewnością różnego rodzaju alarmy, które zasadą działania przypominają te montowane w samochodach. Urządzenia oferowane przez PVS posiadają własne zasilanie oraz głośną syrenę alarmową. Sygnał jest aktywowany momentalnie przy próbie kradzieży dzięki obecności czujników zbliżeniowych, mierzących różnego rodzaju pochylenia i wstrząsy. W ofercie firmy są dostępne bardzo popularne rozwiązania typu PV-BSM2 oraz PV-BMS3 z blokadą motocyklową, które cechują się wysoką skutecznością, ponieważ posiadają bardzo solidny zamek dyskowy z systemem antywłamaniowym.

Zabezpieczenie na motor

W ofercie PVS są najwyższej jakości systemy antywłamaniowe, które działają z bardzo dużą skutecznością. Są one odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz posiadają system kluczy Master Key, przez co jeden, tzw. generalny klucz, służy do otwierania dowolnej liczby zamknięć zamawianych przez Klienta. Na specjalne życzenie Kupującego, zabezpieczenie na motor może być wykonane wg konkretnego typu zabezpieczenia Master Key w kilku opcjach. Takie systemy są możliwe do wdrożenia w patentach z kłódką lub wkładką typu ABLOY, MUL-T-Lock lub Gerda.