Zabezpieczenie łodzi przed kradzieżą

Kradzież łodzi lub silnika to z teoretycznie łatwe zadanie dla złodzieja. W kilka chwil można pozbyć się cennej jednostki pływającej, towaru znajdującego się na niej lub elementów wyposażenia. Obecnie istnieje bardzo wiele sposobów na zabezpieczenie łodzi przed kradzieżą bądź dewastacją mienia. Co prawda żaden sposób nie daje 100% możliwości ochrony, a wszelkiego rodzaju ubezpieczenia często nie rekompensują zadośćuczynienia związanego za straconą pamiątką czy cennymi materiałami. Z kolei nowy ponton, łódź, nie mówiąc już o jachcie, to spory wydatek finansowy.

Czytaj więcej

Zabezpieczenie łódki przed kradzieżą

W wielu przypadkach zabezpieczenie łódki przed kradzieżą polega na zainwestowaniu w zakup specjalnej przyczepy lub zakup łodzi od razu z przyczepą. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku posiadania sporych rozmiarów garażu. Niestety, codzienne wodowanie łódki, szczególnie kiedy w sezonie z akwenów wodnych korzysta sporo ludzi, nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Warto również wspomnieć, że z przyczepą nie da się dopłynąć do wszystkich obszarów wodnych, przez co elastyczność związana z użytkowania łodzi traci na znaczeniu. Coraz bardziej popularne rozwiązania w zakresie zabezpieczeń łodzi mają postać alarmów, kłódek i łańcuchów. W tej sytuacji jednostkę pływającą, jak również silnik, można przymocować do specjalnych zabezpieczeń

Zabezpieczenie pontonów przed kradzieżą

Zabezpieczenie pontonów przed kradzieżą to ostatnimi czasy dość powszechne rozwiązanie w zakresie zastosowanie specjalistycznych rozwiązań chroniących przed kradzieżą. Czas montażu takich urządzeń jest bardzo krótki i często wynosi mniej niż minutę. Produkty firmy Protect Vehicle Security to solidne zabezpieczenia w postaci kłódek czy łańcuchów. Wykonane są z wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne ocynkowanych gatunków stali węglowych. W przypadku kłódek, stosowane są zaawansowane, zintegrowane wkładki Gerda CL, które mają kilkaset kombinacji klucza.

Zabezpieczenie jachtów przed kradzieżą

Zabezpieczenie jachtów przed kradzieżą staje się bardzo bezpieczne dzięki rozwiązaniom PVS. W ofercie firmy dostępne są bardzo popularne zabezpieczenia mocowania silnika zaburtowego łodzi, pontonów i jachtów. Składają się z elementów nakładanych na śruby mocujące silnik do burty. Następnie całość spinana jest za pomocą specjalnego trzpienia zatrzaskowego. Dzięki takiej konstrukcji zabezpieczenie jachtów przed kradzieżą staje się bardzo realne, gdyż odkręcenie śrub mocujących silnik jest praktycznie niemożliwe. W trzpieniu znajduje się unikatowy zamek dyskowy, który jest odporny na rozwiercanie. Dodatkowo, produkty PVS są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz posiadają system kluczy Master Key, dzięki czemu jeden klucz generalny służy do otwierania dowolnej liczby zamknięć zamawianych przez Klienta.