Zabezpieczenie ładunku towaru na naczepie

Zabezpieczenie ładunków — konieczność na polskich drogach

Nie da się ukryć, że stan polskich dróg pozostawia wiele do życzenia. Dziury, remonty, przebudowy, niewielka liczba tras ekspresowych czy autostrad — to wszystko sprawia, że bezpieczny transport towaru to istna mission impossible. Jeśli kogoś bawi czarny humor, można powiedzieć, że na flotę samochodową czyhają już nie tylko złodzieje ładunku czy paliwa, ale również polskie drogi. Dlatego zabezpieczenie ładunku to dziś wyzwanie, któremu musi sprostać każdy właściciel firmy spedycyjnej.

Czytaj więcej

Zabezpieczenie ładunku — aspekty prawne

Celem każdego właściciela firmy transportowej jest to, by towar dotarł na miejsce w nienaruszonym stanie. Jako osoba pracująca w branży spedycyjnej, na pewno zdajesz sobie sprawę, że kwestie związane z mocowaniem ładunku, podlegają regulacjom prawnym. W odpowiednim rozporządzeniu możemy przeczytać, że przewożony ładunek powinien znajdować się na podłodze, w taki sposób, by nie mógł się samoistnie przesuwać, a jego środek ciężkości powinien być zlokalizowany w pobliżu osi wzdłużnej samochodu. Jak się domyślasz, zarówno zabezpieczenie ładunku na naczepie, jak i w wewnętrznej przestrzeni ładunkowej, to sprawa priorytetowa. I nie chodzi tutaj wyłącznie o przewożony towar. Kluczowe jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym i zminimalizowanie ryzyka kolizji czy groźniejszego wypadku. Jak to zrobić? Z pomocą przychodzą właśnie zabezpieczenia ładunku w transporcie drogowym. Sposobów jest wiele, między innymi, zabezpieczenie ładunku pasami lub łańcuchy do zabezpieczenia ładunku. Jedno jest pewne — za odpowiednie zabezpieczenie ładunków swoich klientów, odpowiadasz Ty, jako właściciel firmy spedycyjnej.

Zabezpieczenie ładunku podczas transportu — sprawdź naszą ofertę

W naszej ofercie znajdziesz zabezpieczenie ładunku na naczepie, jak i w wewnętrznej przestrzeni ładunkowej. U nas kupisz mocne łańcuchy do zabezpieczenia ładunku, dzięki czemu towar będzie stabilny, nawet w czasie jazdy po najgorszych wertepach. Alternatywą dla łańcuchów jest, równie popularne, zabezpieczenie ładunku pasami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat konkretnego rozwiązania, kliknij w dany produkt. Wówczas zostaniesz przeniesiony na kartę produktową. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami telefonicznie lub drogą elektroniczną. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dopasować najlepsze zabezpieczenie ładunku.