Produkty

Zabezpieczenie PVA-DS DOOR SENSOR czujnik otwarcia drzwi TIR z alarmem

Kod: PVA-DS

  • Zabezpieczenia Protect Vehicle
Czujniki otwarcia drzwi naczepy TIR z alarmem dźwiękowym - PVA-DS
Przeznaczenie:
Czujniki otwarcia drzwi naczepy TIR z alarmem dźwiękowym: (PVA-DS/1) - magnetyczny czujnik drzwi z alarmem TIR, (PVA-DS/2) - kodowany czujnik drzwi z alarmem TIR
Napięcie zasilające:
18-36V DC
Pobór prądu:
do 20 mA
Temperatura pracy:
-40 ; +85
Głośność syreny dźwiękowej
110-125 dB

 

PVA-DS – czujnik drzwi z systemem alarmowym TIR

 

Czujniki drzwi z alarmem stają się bardzo ważnym elementem zabezpieczenia naczepy przed kradzieżą. Oprócz zabezpieczenia mechanicznego samych drzwi tylnych, niezwykle ważna jest informacja dla kierowcy, jak i dla osoby zarządzającej flotą z portalu obsługi floty ciężarowej, że drzwi są otwarte w momencie kiedy powinny być zamknięte. Taka opcja daje możliwość zareagowania we właściwym momencie i uchronienia przez stratami materialnymi.

Nasza oferta obejmuje czujniki drzwi (2 typy) wraz z systemem alarmowym, wyposażonym w syrenę dźwiękową, która informuje kierowcę o wystapieniu alarmu, w momencie kiedy jest on w stanie aktywnym. Aktywacja alarmu odbywa się z pilota (Remote Control) – przyciskami On/Off. Charakterystyka alarmu, jest więc zbliżona do popularnych systemów alarmowych znajdujących się w samochodach osobowych.

W momencie gdy alarm jest aktywny i zostaje przerwane pole magnetyczne czujnika drzwi naczepy, występuje aktywacja sygnału dźwiękowego o głośności do 125dB. Sygnał przestaje działać w momencie dezaktywacji alarmu z poziomu pilota (Remote Control).

Czujnik otwarcia drzwi z syreną wraz z centralą alarmową montowany jest w naczepie. W przypadku naczep chłodniczych, box / izoterma alarm podpinany jest do zasilania naczepu (akumulatora), skąd pobiera energię do pracy i czuwania. W przypadku naczep plandekowych, aby alarm miał zasilanie, konieczne  jest zamontowanie dodatkowej baterii (akumulatowa) w naczepie i podłączenie do niej systemu alarmowego wraz z czujnikami drzwi. W tym przypadku należy pamiętać, aby bateria była regularnie ładowana i nie należy dopuszczać do jej pełnego rozładowania.

Podłączenie czujnika drzwi do telematyki GPS/GSM:

Ten typ Czujników Drzwi prezentowany w poniższej ofercie nie ma możliwości podłaczenia do systemu śledzącego GPS/GSM. Jeżeli poszukują Państwo takiego rozwiązania zachęcamy do zapoznania się z ofertami poniżej: (kliknij zdjęcie po szczegóły):

Alarm z czujnikiem alarmowym drzwi – CHŁODNIA/BOX – kliknij
Alarm z czujnikiem drzwi – PLANDEKA – kliknij

 


TYPY CZUJNIKÓW DRZWI Z ALARMEM – PVA-DS:

 

PVA-DS/1 – podstawowa czujka magnetyczna – Magnetic Door Sensor z dzwiękowym systemem alarmowym TIR

Cel ochrony:

tylne drzwi naczepy z informacją dżwiękową o wystąpieniu naruszenia pola magnetycznego i próbie otwarcia drzwi

Opis:

  • Magnetyczny Czujnik Drzwi

podstawowy elementem ochrony obwodowej. Duża, hermetyczna czujka kontaktronowa boczna w metalowej obudowie jest przeznaczona głównie do montażu powierzchniowego. Przewody w metalowej osłonie utrudniają ich uszkodzenie, dzięki czemu czujka doskonale sprawdza się w miejscach szczególnie narażonych na sabotaż lub mechaniczne narażenia. w tym przypadku przestrzeń ładunkowa naczepy ciężarowej.

  • Cechy produktu:

do montażu powierzchniowego (przykręcany), wzmocniona, metalowa hermetyczna obudowa, przewody w metalowej osłonie. W momencie, gdy alarm jest aktywny, każdorazowa próba otwarcia drzwi powoduje przerwanie pola magnetycznego i włączenie syreny alarmowej

  • System alarmowy – PVA-DS/1

to prosty system bez możliwości podłaczenia do urządzenia śledzącego GPS/GSM. Do centralki alarmowej zainstalowanej w naczepie podłącza się przewodowo czujnk drzwi oraz syrenę alarmową. Aktywacja i dezaktywancja alrmu odbywa się z pilota (Remote Control – w zestawie)

  • Dane techniczne:

Maksymalne napięcie przełączalne kontaktronu 100 V
Maksymalny prąd przełączalny 0,4 A
Odległość zamknięcia styków kontaktronu 75 mm
Odległość otwarcia styków kontaktronu 80 mm
Wymiary 104,5 x 44,5 mm

  • Zasada działania:

w przypadku aktywacji alarmu czujnik tylnych drzwi – DOOR SENSOR wysyła przewodowo sygnał do odbiornika alarmu zainstalowanego w naczepie – MAIN BLOCK ALARM. Zostaje aktywowana syrena alarmowa, która wysyła ciągły sygnał dźwiękowy – nieustannie, aż do momentu dezaktywacji alarmu przez kierowcę. W przypadku próby sabotażu i przecięcia kabli, syrena działa aż do momentu rozładowania wewnętrznie wbudowanej baterii (ok. 2-5 min.)

 


PVA-DS/2 – zaawansowany kodowany czujnik drzwi RFiD wraz z dźwiękowym systemem alarmowym TIR

Cel ochrony:

tylne drzwi naczepy z informacją dżwiękową o wystąpieniu naruszenia pola magnetycznego i próbie otwarcia drzwi (czujki kodowane )

Opis:

  • Kodowany Czunik Drzwi RFiD

zapewniają maksymalną ochronę. Unikalne kodowanie siłownika zapobiega “oszukiwaniu czujnika drzwi”. Ten typ czujnika jest przypisany i zakodowany dla indywidualnego RFiD tag, dzięki czemu nie można dokonać jakiekolwiek manipulacji.

  • Cechy produktu:

czujka wewnątrzne wpuszczana w profil górny naczepy, wzmocniona, hermetyczna obudowa, przewody poprowadzone wewnątrz profili naczepy. W momencie, gdy alarm jest aktywny, każdorazowa próba otwarcia drzwi powoduje przerwanie pola  i włączenie syreny alarmowej

  • System alarmowy – PVA-DS/2

to prosty system bez możliwości podłaczenia do urządzenia śledzącego GPS/GSM. Do centralki alarmowej zainstalowanej w naczepie podłącza się przewodowo czujnk drzi RFiD oraz syrenę alarmową. Aktywacja i dezaktywancja alrmu odbywa się z pilota (Remote Control – w zestawie)

  • Zasada działania:

w przypadku aktywacji alarmu czujnik tylnych drzwi – RFiD DOOR SENSOR wysyła przewodowo sygnał do odbiornika alarmu zainstalowanego w naczepie – MAIN BLOCK ALARM. Zostaje aktywowana syrena alarmowa, którawysyła ciągły sygnał dźwiękowy – nieustannie, aż do momentu dezaktywacji alarmu przez kierowcę. W przypadku próby sabotażu i przecięcia kabli, syrena działa aż do momentu rozładowania wewnętrznie wbudowanej baterii (ok. 2-5 min.)

 


Pozostałe składowe zestawów czujników drzwi – PVA-DS/1   –   PVA-DS/2

 

Autonomiczna syrena alarmowa 110-125dB

posiada zintegrowaną baterię wewnątrz, która w przypadku odcięcia zasilania alarmu (sabotażu) nadal w sposób ciągły, do czasu rozładowania (2-5 min) generuje alarm dźwiękowy.

W przypadku gdy nie nastąpiło odcięcie przewodów alarmu, syrena działa nieprzerwanie, gdyż centrala alarmowa ma ciągłe napięcie z tytułu podłączenia do centrali FMS, skąd ma stałe napięcie z ciągnika. Syrena może zostać także ustawiona np. na 2 minutowy sygnał dźwiękowy, po czym się wyłącza.

Pilot ON/OFF do uzbrojenia-rozbrojenia alarmu

prosty popularny (kształ może być inny) pilot służący do uzbrojenia i rozbrojenia alarmu – brak przycisku On/Off w kabinie kierowcy

Okablowanie

w zestawach serii PVA-DS  znajduje się okablowanie służące podłączeniu czujników drzwi z odbiornikiem alarmowy w naczepie – TRAILER ALARM RECEIVER. Kable są prowadzone wewnątrz w tunelach naczepy. (w zestawie jest ok. 20m kabla).

—————————–