Produkty

Zabezpieczenie BDI Integritas SHUTTER blokada kontener roletowy / kody PIN

Kod: BDI/SHU

  • Zabezpieczenia Maple
Zaawansowany zamek BDI dedykowany do kontenerów roletowych - BDI SHUTTER
Przeznaczenie:
Zaawansowany zamek BDI dedykowany do kontenerów roletowych - BDI SHUTTER
Zasilanie:
Bateria 4*AA Battery 2.9AH (wewnętrznie wbudowana w zamek)
Otwieranie:
pastylki IFOB, zmieniające kody PIN (obsługa bezkluczykowa - Challange Response)
Zamykanie:
opcja Slamlock (samoczynne zamykanie zamka), opcja Deadlock (kierowca decyduje kiedy zamek ma być zamknięty)

BDI INTEGRITAS

System BDI Integritas jest zintegrowaną plombą elektryczną i mechanizmem zamykania o dużej wytrzymałości wyposażonym we własne źródło zasilania. Zaprojektowano go w celu poprawy wydajności i zapewnienia większego poziomu kontroli dla operatora. Jest on elastycznym rozwiązaniem, które można dostosować do własnych wymogów. Na przykład, system ten można instalować wewnątrz lub na zewnątrz, może być zamykany ręcznie lub automatycznie, a nawet za pośrednictwem zmieniających się losowo kodów PIN.

Integritas zapewnia także całkowitą przejrzystość działania. Każde zdarzenie przy drzwiach, numer plomby i szczegółowe informacje o odpowiedzialnej osobie są automatycznie rejestrowane w ramach obszernej ścieżki audytu.

Jak działa BDI SHUTTER?

Wersja BDI SHUTTER  to inteligentny zamek montowany od zewnętrznej strony rolety kontenera spedycyjnego. Blokada mieści wszystkie komponenty elektroniczne, jednostki sterujące i solidny elektroniczny mechanizm ryglujący, który kontroluje i blokuje uchwyt do otwierania i zamykania rolety.

Sam mechanizm ryglujący jest sterowany elektrycznie i zasilany wewnętrznie wbudowaną baterią która kontroluje i popycha sworzeń blokujący uchwyt do zamykania rolety spedycyjnej. Działanie zamka jest sterowane przez zaawansowany panel sterujący MAPLE Control Unit. Pozwala on operatorom odblokować / zablokować drzwi ładowni pojazdu z  wykorzystaniem pastylek I-Button User Fob lub transponderów RFID, jak i bezpiecznych kodów PIN, generowanych losowo i dostępnych na specjalnej platformie www. (opcje do wyboru).

MAPLE BDI INTEGRITAS – SHUTTER

RODZAJE:

BDI SHUTTER występuje w  wersji – BDI Shutter – IBUTTON –  otwierany na pastylki programowalne IFob. Blokada jest dedykowana do zarówno drewnianych, jak i aluminiowych rolet kontenera, , z następującymi rodzajami uchwytów zamykających:

  1. Handle type 77
  2. Handle type 70
  3. Handle type 7510

ZASADA DZIAŁANIA:

BDI SHUTTER to inteligentny zamek montowany od zewnętrznej strony rolety kontenera spedycyjnego. Blokada mieści wszystkie komponenty elektroniczne, jednostki sterujące i solidny elektroniczny mechanizm ryglujący, który kontroluje i blokuje uchwyt do otwierania i zamykania rolety.

PLOMBA ELEKTRONICZNA:

Po zamknięciu drzwi generowany jest automatycznie 5-cyfrowy kod plomby elektronicznej (w sposób losowy lub sekwencyjny – do wyboru). Plomba elektroniczna umożliwia zachowanie gwarancji, że drzwi w czasie jazdy nie były otwierane. Kod plomby musi być identyczny w momencie załadunku, jak i na chwilę przed rozładunkiem towaru. Proponujemy zapisywać kod na dokumencie CRM.

SPOSOBY OTWIERANIA:

istnieją 2 sposoby otwierania zamka:

1. Za pomocą pastylki I-Fob (wersja IBUTTON)
2. Za pomocą kodów PIN – CHALLANGE RESPONSE (wersja bez-kluczykowa) – otwieranie za pomocą kodów PIN – można zamiennie ustawić także w wersji IButton – jest to opcja dodatkowo płatna (opłata miesięczna – 10€/abonament)

Pastylki IFob (tzn. breloki) można dowolnie zaprogramować w celu odblokowania pojedynczych pojazdów lub dostępu do całej floty. Zgubione IFob-y można również wyrobić ponownie , zagubiony oryginał usunąć z użytku/systemu.

Otwieranie na kod PIN – CHALLANGE RESPONSE (dostęp bez kluczykowy) – opcja dodatkowo płatna

Przydatna funkcja, która jest szczególnie przydatna w przypadku dużych flot, w których zarządzanie kluczami może stanowić wyzwanie operacyjne. Opcja – Challenge Response, umożliwia użytkownikowi generowanie kodów odblokowujących jednorazowego użytku w bezpiecznej aplikacji internetowej Integritas, eliminując w ten sposób potrzebę kluczy lub breloków. Kod zmienia się każdorazowo po zamknięci drzwi.

Opcja otwierania na PIN nie wyklucza możliwości otwierania drzwi za pomocą IFob. Można to stosować zamiennie.

SPOSOBY ZAMYKANIA:

Istnieje możliwość wyboru pomiędzy automatycznym zamykaniem zamka w momencie domknięcia drzwi (wersja SLAMLOCK), lub samodzielnym decydowaniem przez kierowcę, kiedy zamek ma być zaryglowany (opcja DEADLOCK).

Sposób zamykania wybiera się w momencie składania zamówienia na system BDI.

Film instruktażowy SLAMLOCK – źródło YouTube

ZASILANIE:

System BDI Integritas Shutter jest wyposażony we własne źródło zasilania w formie baterii o długiej żywotności- 4*AA Battery 2.9AH. Żywotność zależy głównie od tego, ile razy zamek jest używany w ciągu dnia / tygodnia / miesiąca.

Jeśli bateria spadnie poniżej określonego poziomu napięcia, w zależności od temperatury zewnętrznej, zamek nie otworzy się. O informacji o niskim poziomie baterii informuje wbudowana lampka na panelu kontrolnym (wyświetlaczu), która zaczyna migać punktowo w kolorze czerwonym. Długość czasu migania jest różna – może to być kilka dni przez rozładowaniem, tydzień lub kilka godzin (np. w okresie niskim temperatur zewnętrznych)

Szacunkowa żywotność baterii Integritas*

W tabelce uwzględniono BDI Integritas bez wbudowanego radia (anteny) oraz z wbudowanym anteną radiową do obsługi opcji GATE-HOUSE – system automatycznego ściągania danych z zamka po przekroczeniu nadajnika Integritas zamontowanego np. przy bramach wjazdowych do firmy transportowej

[table id=3 /]

*Ekstremalnie niskie temperatury, wilgoć na stykach, niewłaściwe czyszczenie – może wpłynąć na skrócenie czasu żywotności i nie może być podstawą do reklamacji. Na baterie producent nie udziela gwarancji. Ich żywotność zależy od indywidualnego użytkowania.

AWARYJNE OTWIERANIE

Ad.1 – AWARYJNE KODY PIN – Emergency Pin Access

W przypadku zgubienia kluczy lub kart (np. zostały zamknięte w środku przestrzeni ładunkowej), Integritas oferuje bezpieczny, bezawaryjny dostęp do otwarcia zamka za pomocą jednorazowych kodów dostępu (uzyskanych za pośrednictwem portalu internetowego Integritas). Wystarczy zalogować się na portalu Integritas i wygenerować jednorazowy kod awaryjny PIN dla Twojego pojazdu. Dzięki temu rozwiązaniu można dotrzymać terminu dostawy i uniknąć opóźnień.

Opcja ta jest także bardzo przydatna w momencie kontroli policji lub służby celnej. Dzięki kodom awaryjnym otwarcie drzwi nie spowoduje zmiany numeru plomby elektronicznej i można dojechać do celu bez konieczności zmian numeru plomby na dokumencie CMR.

W zestawie przy zakupie blokady jest wgranych do systemu INTEGRITAS 20 kodów awaryjnych – jednorazowych. Po wykorzystaniu – możliwość dokupienia dodatkowej listy 20 kodów.

AD.2 – AWARYJNE OTWIERANIE OD WEWNĄTRZ – Emergency Release

BDI INTERNAL Integritas posiada w opcji możliwość awaryjnego otwarcia od wewnątrz zabudowy skrzyniowej (dodatkowa dopłata). Jest to opcja pożyteczna w sytuacji gdy istnieje prawdopodobieństwo, że osoba rozładowująca towar może zostać przypadkiem lub celowo zamknięta w środku przestrzeni ładunkowej. W takim przypadku może bez problemu otworzyć zamknięte drzwi przekręcając dźwignię blokady od wewnątrz.

 

GATE HOUSE – INTERGACJA I ZGRYWANIE DANYCH

Opcja automatycznego rejestrowania stanu aktywności pojazdu i dane dotyczące otwarcia/zamknięcia drzwi. Automatyczne zgranie danych odbywa się w momencie, gdy pojazd dotrze do portierni firmy transportowej lub centrum logistycznego. Można to śledzić na żywo w portierni, co pomaga skrócić czas analizy informacji i czas oczekiwania na odprawę. Opcja GATE HOUSE wymaga instalacji z zamkami w pojazdach specjalnych anten radiowych, zaś przy wjeździe do portierni lub centrum logistycznego odbiornika radiowego, automatycznie ściągającego dane z urządzeń i pojazdów go mijających.

Dzięki takiemu rozwiązaniu firma logistyczna posiada informacje – kiedy, kto i przez ile zostawił drzwi otwarte w trakcie trwania procesu przewozu towarów.
System GATE-HOSE jest dodatkowo płatny i indywidualnie wyceniany dla potrzeb producentów dóbr konsumpcyjnych lub firm transportowych

Pełna ścieżka audytu – kiedy, gdzie i przez kogo drzwi były otwarte? (rozbudowa 2021)

W 2021 roku do rozwiązań BDI będzie możliwe dokupienie urządzenia mobilnego zgrywającego dane z zamków zainstalowanych w pojazdach. Tzw. DOWNLOADER-y będą umożliwiały szybko i natychmiastowo zgrać najważniejsze dane z całego łańcucha przewozu towaru. Urządzenie o wielkości telefonu komórkowego przyłożone do zamka BDI zgra nam takie dane – kto, kiedy i gdzie otwierał drzwi oraz przez ile czasu drzwi były otwarte. Opcja ta oszczędzi duże koszty związane z koniecznością instalacji drogich rozwiązań telematycznych, a potrzeba zgrania danych będzie wynikać z potrzeby i wystąpienia np. niepokojącego zdarzenia lub kradzieży towaru.
Wszystkie dane i ścieżki audytu można będzie tym samym przeglądać na portalu internetowym Integritas, gdzie operatorzy będą mogli generować szczegółowe raporty w ciągu kilku sekund, dla siebie jak i organów śledczych i firm ubezpieczeniowych.

Systemy kluczy IFOB (opcjonalnie):

System Master Key – tzw. system klucza generalnego – to specjalny system kluczy I-FOB  wykonany w taki sposób, aby przy pomocy jednego klucza można otworzyć dowolną, określoną przez Zamawiającego system ilość zamknięć.
Systemy Master Key sprawdzają się we wszystkich rodzajach flot samochodów ciężarowych ponieważ eliminuje szereg problemów jakie powoduje nadmierna ilość kluczy znajdujących się w obiegu (np. pęki kluczy, brak kontroli nad dorabianiem kluczy przez osoby nieuprawnione, brak możliwości szybkiego otworzenia drzwi w sytuacji zagrożenia, itp.).
Prawa dostępu poszczególnych kluczy w systemie mogą być zróżnicowane. Master-Key to zarówno proste systemy cechujące się małą ilością drzwi i prostą strukturą dostępu, jak i duże systemy zawierające wiele różnych grup kluczy, podgrup i kombinacji. Istnieje niewiele praktycznych ograniczeń dotyczących rozmiaru i złożoności systemu.

System klucza master można podzielić na 3 podstawowe grupy:

KEYED-ALIKE – system wkładek ujednoliconych – wszystkie zaawansowane elektroniczne blokady BDI  otwierane są tym samym kluczem.

MASTER-KEY – system klucza głównego – klucz lub karta Master otwiera wszystkie blokady w samochodach dostawczych, kontenerach lub naczepach ciężarowych natomiast poszczególne zamki otwierane są tylko kluczami indywidualnymi.

GROUP MASTER-KEY – system klucza głównego i kluczy grupowych – przeznaczony do dużych flot transportowych itp. W zależności od struktury organizacyjnej instytucji – w systemie funkcjonuje kilka grup kluczy/kart podlegających nadrzędnemu kluczowi Master obsługującemu cały system.