dodatkowy element zabezpieczający służący do zablokowania tylnych drzwi naczepy typu plandeka – dedykowane do marki Schmitz.
Przeznaczenie:
dodatkowa blokada zabezpieczająca służąca do zablokowania tylnych drzwi naczepy typu plandeka – dedykowane do marki Schmitz/KRONE/Wielton/Kassbohrer
Waga:
ok. 3 kg.
Czas montażu/zamknięcia:
20 min./20 sek.
Wymiary:
ok. 1 metr
Materiał wykonania:
stal węglowa ocynkowana, następnie malowana proszkowo
Kłódka (cylinder):
śruba zabezpieczająca z indywidualnym profilem, obsługiwana poprzez klucz tzw. T-adapter.

SPTL Euroliner to urządzenie które zostało opracowane i dedykowane do naczep typu plandeka marki Schmitz. Montaż odbywa się w oryginalnych otworach w ramie naczepy – bez wiercenia, modyfikacji i ingerencji w zabudowę.

Urządzenia sprawuje jednocześnie funkcję blokady tylnych drzwi jaki i zabezpieczenie plomby celnej zakładanej na uchwyty otwierające, która schowana jest podczas transportu w kasecie urządzenia. Jest to bardzo ważny element w przypadku kiedy przewoźnik musi udowodnić maksymalne zabezpieczenie towaru i brak ingerencji w przestrzeń ładunkową osób niepowołanych.

SPTL Euroliner Lock blokuje uchwyty otwierające w drzwiach naczepy zarówno po prawej jak i lewej stronie. W momencie kiedy urządzenie nie jest używane może być zaczepione za pomocą specjalnych haków (dołączone w zestawie) pod ramą naczepy. Może też swobodnie wisieć na elastycznych sprężynach, które zabezpieczają kasetę przed upadkiem.

Blokada jest zamykana za pomocą niestandardowych śrub z gwintem, które są wykonane na podstawie unikalnego profilu. Każdy klient posiada osobny profil klucza.

Otwieranie:

– mocowanie za pomocą niestandardowej (tłoczonej różnie dla każdej firmy) śruby bezpieczeństwa
– obsługiwany za pomocą klucza T-adapter (może być numerowane, aby móc przyporządkować go do kierowcy)